ЯК ЗАХИСТИТИ ДИТЯЧУ ПСИХІКУ ПІД ЧАС ВІЙН 📌

Кві, 2022
Ми всі зрозуміли, що під час війни найголовніше у житті не гроші, не тривожна валіза, не документи а життя наших дітей та їх психічний стан. Все, що відбувається зараз, може залишити дуже глибокий відбиток на дітях.
Енурез, нервові тики, заїкання, депресії та різні тривожні стани – усе це наслідки жахливої трагедії. Тому батьки повинні докласти максимальних зусиль для того, щоб мінімізувати наслідки від усього жаху, який відбувається в Україні.
Психолог Олена Архіпова поділилась рекомендаціями як захистити дитячу психіку від руйнівного впливу війни.
☝️Намагайтесь не дивитись при дітях новини
Якщо ваші діти ще маленькі до десяти років, то їм це взагалі не потрібно. Все, що ви дивитеся по телевізору для них – це глибоке потрясіння, адже вони як губки, все поглинають у себе.
Навіть, якщо вам здається, що дитина грає та не звертає ні на що уваги, то вона все ж таки усе чує і це на її дуже сильно впливає.
Кращим рішенням буде слухати новини у навушниках, якщо є така можливість. Або ж читайте їх наодинці, щоб діти не бачили ці картинки.
☝️Не обговорюйте негативні новини поряд зі своїми дітьми
Так, це складно і хочеться комусь зателефонувати, поділитись тим, що у вас відбувається чи дізнатись як справи у ваших рідних. Але коли дитина дивиться на маму в істериці, яка не може взяти себе в руки та розповідає про те, як все жахливо, то для дитячої психіки це просто катастрофа.
Тобто у неї немає на чому будувати базу впевненості. Дитина стає не впевнена ні в чому і це руйнує її.
Тому заради своїх дітей намагайтесь тримати себе в руках та контролювати емоції. Хоча б при дитині не обговорювати жахливі ситуації.
☝️Створюйте ігрові моменти для своїх дітей
Діти дуже добре залучаються до ігор, навіть за умови, що лунає сирена і вам потрібно бігти в бомбосховище. Ви можете запропонувати дітям гру, хто з вас швидше туди добіжить, хто швидше збереться.
Знову ж таки, це складно. Але ніхто не говорить, що буде легко. Ми просто намагаємось врятувати дитячу психіку.
Окрім того, якщо ви йдете в бомбосховище, то візьміть іграшки. Нехай дитина грає, розвивається. Створіть з нею якусь ігрову ситуацію для того, щоб вона їй було менш болісно сприймати все те, що відбувається навколо.
☝️Спробуйте зайняти мозок дитини чимось продуктивним
Читайте з дітьми книги, розповідати їй добрі казки, говоріть про приємне чи слухайте аудіокнигу. Можливо дитина любить щось малювати, або вчити англійську мову.
ДІТИ не повинні готуватись до смерті, вони МАЮТЬ ГОТУВАТИСЬ ДО ЖИТТЯ!
Якщо раптом дитина запитає у вас: “Мамо, ми всі помремо?”, ви маєте розуміти, що це глибинний страх. Вам необхідно сказати дитині: ми будемо робити все для того щоб жити.
У нас все буде добре. У нас буде прекрасне майбутнє. Намалюйте дитині це майбутнє і готуйтесь разом з нею до того, що все буде добре.
‼️Якщо вам важко впоратись з власною тривожністю, зверніться за психологічною допомогою.

Джерело: https://ranok.ictv.ua

Популярні новини